Chrzest Święty

Chrzty w parafii odbywają się w dowolnym dniu. Co najmniej na tydzień przed chrztem należy zgłosić się do kancelarii parafialnej z odpisem aktu urodzenia dziecka. Na tej podstawie zostanie spisany akt chrztu dziecka.

Rodzice chrzestni muszą przedstawić świadectwa kwalifikacyjne wystawione przez macierzystą parafię. Świadectwa te należy dostarczyć w dniu spisywania aktu chrztu, a najpóźniej w dniu chrztu świętego. Należy przybyć do kościoła ok. 10 minut przed uroczystością. Należy przynieść świecę chrzcielną oraz białą szatę.

Przed chrztem zarówno rodzice (o ile stan prawny im na to pozwala) jak i rodzice chrzestni powinni przystąpić do sakramentu pojednania. W czasie Mszy św. należy przystąpić do Komunii św. Dobrze jest ofiarować tę Komunię świętą w intencji dziecka.

Eucharystia

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU
7:00 i 18:00.

Msza święta szkolna w czwartek o godz. 17:00.

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
18:00 (sobota wieczór); 7:30; 9:00 (w j. niemieckim); 10:30; 17:00.

Nieszpory niedzielne o godzinie 16:30.

Sakrament Pokuty i Pojednania

Możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania jest codziennie 15 minut przed Mszą Świętą. W soboty od 17:30.

Do ustalenia daty ślubu należy zgłosić się rok przed ceremonią.
Na spisanie protokołu przedślubnego należy umówić się 3 miesiące przed planowanym ślubem.
Do przygotowania tego dokumentu potrzebne są:

• metryka chrztu świętego,
  • świadectwo bierzmowania,
  • kserokopia świadectwa ukończenia szkoły ponadpodstawowej,
  • zaświadczenie o ukończeniu przygotowania do małżeństwa (nauki przedślubne),
  • dowód osobisty.
Do ślubu konkordatowego potrzebne są odpowiednie dokumentu z Urzędu Stanu Cywilnego.
Nauki przedślubne organizowane są o godz. 16:00 w salkach katechetycznych w każdą pierwszą i drugą sobotę: września, adwentu, wielkiego postu i czerwca.